Кажуть, новий рік – сімейне свято. Тому деякі святкують його сім’ями. Як бути, якщо на цій новорічній вечірці є і дорослі, і їхні дітлахи? Чим зайняти малечу і підлітків? Можливо, щось із віднайдених нами ігор та ідей знадобиться вам у сценарії Нового року для дітей удома.
Декор дитячої. Запропонуйте вашій дитині та її гостям святково прикрасити дитячу кімнату – в якій вони і проведуть більшість часу на Новий рік. Адже зазвичай усі збираються разом за кілька годин до опівночі – тож на виготовлення гірлянд та хенд-мейд іграшок буде час. А дорослі, тим часом, самі без зайвого клопоту встигнуть завершити усі свої приготування. Про матеріали для творчості, ідеї та шаблони подбайте заздалегідь.
Костюми. Також цікавим заняттям для дітей (втім і для дорослих) може стати вибір аксесуарів для новорічних перевтілень. Запасіться усілякими ковпаками, масками, обручами з вушками і ріжками та ін. подібним реманентом. Складіть усе у великий красивий мішок і влаштуйте таку собі лотерею «кому який образ дістанеться».
Дід Мороз і Снігуронька. Замовляти цих персонажів для великої компанії не лише вигідніше фінансово, але й веселіше. Дід Мороз зі своєю онукою налаштують на святковий настрій і дітей, і дорослих, роздадуть подарунки… Словом, планований візит казкових герої – це ще, як мінімум, пів години у програмі дитячого дозвілля.
Новорічний кінозал. Мульфільмів та кінострічок на новорічну тематику, благо, вистачає. Тож можна, на радість маленьким кіноманам, перетворити дитячу на святковий кінозал із попкорном та солодкими напоями. Опісля можна організувати міні-вікторину з питаннями про фільм і подарунками для найуважніших.
Ігри та конкурси. В ідеалі новорічний вечір взагалі можна зробити тематичним (присвяченим якійсь країні, казкам, спорту тощо) і підлаштувати під обрану тему усі розваги та заняття. Підготуєте ви самодостатній сценарій чи просто порадите діткам перелік ігор, у будь-якому випадку наступні пропозиції стануть вам у нагоді… Залучивши до окремих змагань дорослих, ви зробити вечір справді сімейним.
1. Найшвидші «сімейки». На визначеній дистанції змагаються команди з дитини і дорослого, зодягнуті у спеціально зшитих великих „сімейних” трусах. Перемагають, звісно, найспритніші.
2. «Веселі ковбої». „Кінь” – дитина, „ковбой” – дорослий. У дитини зав’язані очі, і дорослий направляє її до фінішу, де на стільчику лежить цукерка. Якщо дорослий правильно скерував – дитина схопила цукерку, і „ковбой ” повертається назад.
3. „Бобслей”. Дитина сідає в тазок, а дорослий штовхає його до фінішу.
4. „Відлига”. Чия команда швидше перенесе губкою воду з однієї тари в іншу.
5. „Сніжки”. У відро із зазначеної відстані потрібно закинути якомога більше зім’ятих серветок або паперу.
6. „Салют”. Перед командами розкидають багато повітряних кульок. Чия команда (представники) лусне більше кульок і збере залишки з нитками, та й переможе; лопати треби сідницями навприсядки.
7. «Змерзлі долоньки». Пара учасників притискають долоньки й у такий спосіб рухаються по кімнаті, у якій можна встановити різні перешкоди, які пара має подолати. Це можуть бути стілець, стіл, м’ячі та ін.
8. «Вовк і заєць». Гравці стоять парами. Двоє ведучих, один – «вовк», інший – «заєць». По команді «вовк» починає наздоганяти «зайця». Для того, щоб сховатися від «вовка», «зайцю» необхідно стати в середину пари. Гравець, спиною до якого став «заєць», приймає цю роль на себе.
9. «Збий бурульку». Місце гри обмежується середньою і двома зовнішніми лініями. На середній лінії виставляється 5 червоних і 5 синіх кегель по черзі. Гравцям дається м'яч. По команді гравці прагнуть збити кеглі свого кольору, прагнучи не збити кеглі супротивника.
10. «Впіймай повітря». Учасник має загнати повітряну кулю палицею у відро.
11. «Новорічний вірш». Команди або окремі учасники мають скласти новорічного вірша, в якому вже прописані останні слова, наприклад:
…………………. Сніжок
…………………. пушок
………………..... рік
………………….. вік
12. «Крокодил». Стара знайома гра в пантоміми. Учасник витягає з мішечка назву якогось предмета, істоти тощо і має зобразити це без слів. Хто відгадав – показує пантоміму наступним.