Діти сайт для батьків.
Підготувати дитину до вступу в школу



Підготовка до школи передбачає не лише розвиток інтелектуальних умінь та навичок, які знадобляться у подальшому навчанні. Потрібна також психологічна готовність дитини до набуття нового соціального досвіду. Скажімо, якщо малюк з якихось причин не відвідував дитячий садок, йому буде досить складно адаптуватися до шкільного колективу. Ще один не менш важливий фактор – фізична активність дитини, те, наскільки вона готова проводити час в активних рухливих іграх.

Якщо не враховувати ці фактори, то в учнів початкової школи можуть виникати проблеми:
  • з навчанням через недостатньо розвинену пізнавальну діяльність;
  • з поведінкою через невміння встановлювати відносини у колективі і вирішувати конфлікти;
  • з подоланням стресу через неготовність до нової обстановки та умов. 


Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі: https://buki.com.ua/tutors/pidhotovka-do-shkoly/

На що варто звернути увагу, готуючи дитину до школи?

1.Розвиток загальних розумових здібностей та пізнавальної активності

Пам'ять, увага, зосередженість, наполегливість, ініціативність, бажання доводити виконуване завдання до кінця – основні навички, з формуванням яких дитина зможе добре навчатися у школі. Батькам не потрібно прагнути осягнути всю програму за перший клас. За допомогою розвивальних вправ намагайтеся плекати вміння логічно мислити, порівнювати, зіставляти, чітко формулювати думки. 

2. Ступінь соціалізації дитини

Якщо ваша дитина із задоволенням відвідує садочок і спілкується з іншими дітьми, у школі в неї не буде серйозних проблем. Але коли ви помічаєте, що дитина замкнута, важко йде на контакт з однолітками, потрібно знайти причину і попрацювати над її усуненням. 

3.Розвиток дрібної фізичної моторики

У школі дитині доведеться виконувати різноманітні поробки, ліпити, малювати, вирізати тощо. Тож треба, щоб пальці дитини були вже адаптовані до цього. 

4. Хобі та інтереси дитини

Не менш важливо, аби у вашої дитини до вступу в школу вже були свої улюблені заняття та зацікавлення. Можна поводити її на різні гуртки, аби зрозуміти, до чого вона проявляє найбільший інтерес. Це у свою чергу сприятиме підвищенню соціалізації та розвитку комунікативних навичок дитини. 


Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі

Які проблеми виникають в дітей у молодших класах?

Наразі зосередимо увагу на тому, як батькам зрозуміти та виявити ці проблеми.

1.Навчальні труднощі 

Якщо проблема в одному конкретному предметі, можна звернутися до репетитора. Якщо з успішністю взагалі, то причина може знаходитись глибше. Наприклад, у тому, що дитина психологічно не адаптувалася. Тоді слід звернутися до психолога. 

2.Нетипова поведінка, асоціальність

Дитина раптом стала занадто агресивною, замкненою, невпевненою, боязкою чи гіперактивною – привід звернутися до дитячого психолога. Причиною може бути стрес через труднощі адаптації.

3.Повна апатія до навчання

Ще один прояв стресу. З’ясуйте першопричину разом з дитиною та психологом. Можливо, їй потрібно знайти свій ритм розвитку та деякий час навчатися з репетитором. 

Раніше ви допоможете дитині – простішим та бажанішим буде її навчання

Фахівці радять займатися розвитком дитини з народження. Однак без фанатизму, спонукання до якихось навчальних занять має бути ненав’язливим і комфортним для дитини. Давайте більше цікавих ігрових вправ для загального розвитку, грайте з дітьми у веселі рухливі ігри. Тобто більше спрямовуйте зусиль на вибудовування здорових, довірливих стосунків.

В подальшому ви можете переконати дитину, що не варто боятися невдач чи труднощів – їх потрібно долати. Запропонуйте своїм дітям допомогу репетитора. Можна походити на групу продовженого дня, записатися на цікаві гуртки чи спортивні секції. 

інформація розміщена на правах реклами


ОСВІТА, РОЗВИТОК, ТАБОРИ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 1022
Рекомендуємо