Діти сайт для батьків.
Дайте дітям молоко!



Грудне вигодовування – корисне і для мами, і для її малятка. Та, на жаль, за статистикою 8 жінок з 10 не годують груддю з міфічних причин, які вони собі придумали. Про найзмістовніший прояв материнства говоримо із акушер-гінекологом Іванною Наконечною.

Чи справді є тільки дві об'єктивні причини відмови від грудного вигодовування?
Так, це коли жінка не хоче цього або не має такої можливості фізично (побутові обставини, відрядження тощо). Коли моя донька, діти моїх друзів граються ляльками, вони годують їх грудьми. Це має бути природно для жінки. Інша справа, що ваші вчинки або незнання можуть призвести до того, що ви не будете годувати груддю.

То що має робити жінка, аби з лактацією все було гаразд?
На це в нас виділяється 6 годин лекцій, література, відеофільм. Тому зупинимося на головному правилі: якщо новонароджену дитину прикладати до грудей з такою частотою, з якою вона хоче прикладатися (а недоношених та з малою вагою навіть кожних 30-40 хвилин), то навіть чоловік може годувати груддю.

Навіть чоловік?
Це можливо буде шоком, але це доведені наукові дані. В кожної статі є трохи гормонів іншої. На лактацію впливає пролактин. У чоловіків його рівень, звичайно, дуже малий, але він є. У жінок пролактин виробляється під час статевого дозрівання та під час вагітності. Навіть якщо жінка не родила – вона може годувати грудьми. Чому на чоловіках почали експерименти? Тому що із жінками є безліч життєвих прикладів. Коли, наприклад, одна сестра померла, а друга (та, яка не родила) для заспокоєння дитини приклада – і в неї з’являлося молоко. Що вже казати про жінок, які щойно народили. У них вже все готове, вже стоїть молозиво – це те перше, що мама дасть дитинці.

А як же ті мами, які розповідають, що у них не було молока?
Молозиво неможливо побачити, його зцідити неможливо. І жінка думає, що його нема. А воно є. Просто це тільки дитина, як насосом, може витягнути. Що таке груди? Це в першу чергу молочні залози. Як вони можуть не функціонувати? В нашому організмі так багато залоз: слинні, потові, жирові… Уявіть собі, що одна залоза заблокувалася – і не працює. Це шок для організму, це нереально, це велика патологія. Ваші молочні залози не працюють... Можливо, це не буде для вас стресом, бо ви їх не розробили. Але це буде великий стрес для вашої дитини.

Тож головна проблема – низька поінформованість?
Я не ділю жінок на тих, хто не міг годувати і хто не знав. А хто їм заважав знати? Щоб стати бухгалтером, в інституті вчаться 5 років. Бути мамою можна вчитися, починаючи зі свідомого віку. Є 9 місяців вагітності. Ну хоча б три місяці можна вчитися? Мама – то професія, яка не має вихідних, не має відпочинку. І як можна виправдати маму, яка не мала знань про грудне вигодовування? Тільки якщо вона справді жила десь на хуторі, на безлюдному острові. На одному з Інернет-форумів я натрапила на дивовижний випадок. Одна жінка тільки в у 8 місяців почала годувати дитину груддю. До того вона не знала, не цікавилася. У неї було сильне відчуття провини та велике бажання виправити цю помилку. І от з півроку вона почала прикладати, а за два місяці у неї таки з'явилося молоко.

Чула, що грудне вигодовування захищає жінку від онкозахворювань...
Це правда. Дослідження підтверджують, що якщо жінка годувала грудьми принаймні мінімальний період (півроку), то в неї з молочними залозами однозначно ніяких захворювань не спостерігалося. Та й стосовно внутрішніх статевих органів ризик також кардинально зменшувався.

А як бути, якщо жінка захворіла на якусь інфекцію? Припиняти грудне вигодовування?
Навіть якщо годуюча мама хворіє на якусь інфекцію, у грудях вірусу не буде. В грудному молоці будуть лише антитіла саме до цього вірусу. Така собі “вакцина” дитині. Вона захистить немовля від хвороби або ж значно полегшить її перебіг.

До якого віку потрібно годувати дитинку материнським молоком?
До 1,5 року, хоча б рік і два місяці – я так вважаю. ВООЗ за мінімальний термін прийняла 6 місяців. Саме до такого віку у дитинки ще немає власного імунітету. Лише з грудним молоком вона отримує імуноглобуліни. У рік і два – підтримка імунітету продовжується, але це вже не вигодовування як таке. Головним чинником тут виступає прояв любові, психологічний аспект, спілкування… Я – “за” грудне навіть до 3 років, якщо воно правильно організоване і не виснажує маму та комфортне для дитини. Важливо, щоб це було і мамі у задоволення, і на користь та задоволення дитині.

Автор: Валерія Кимчук
Джерело: сайт для батьків "Діти"

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 3668
Рекомендуємо