Діти сайт для батьків.
Як правильно обладнати дитячий майданчик


Як відомо, воза треба готувати взимку. Це стосується і дитячих майданчиків. До літа вже недалеко і розробити план ігрової зони у дворі, підібрати комплектацію гойдалок, спортивних снарядів саме час…

Отже, якщо ви розгубилися у сучасних пропозиціях фірм-виробників і не знаєте чим обладнати дитячий майданчик чи то у муніципальному дворі, чи на приватній ділянці, то наступна класифікація стане вам у нагоді.

Дитячий майданчик – це не просто місце для ігор. Це особливий світ – світ щасливого дитинства! Щоб дитина росла найбільш гармонійною і розвивалася, на дитячому майданчику мають бути пісочниця, гойдалки, каруселі, будиночки для гри і різні ігрові комплекси
.

Пісочниці. Найкраще обладнати дитячий майданчик не однією, а двома пісочницями різного розміру. Менша призначається для ігор малюків, а більша – відповідно для дітей старшого віку. Маленькі дітки будуть ліпити у своїй пісочниці пасочки, а великі – в просторій пісочниці будувати з піску міста і скульптури. Не слід забувати, що пісок подобається не лише дітям, а й тваринам, наприклад, кішкам. Щоб не знайти в пісочниці неприємних сюрпризів від братів наших менших, варто вкривати пісочниці чим-небудь на ніч. Деякі моделі пластикових пісочниць можуть за бажанням перетворюватися у мінібасейни, якщо їх замість піску наповнити водо. Крім пісочниць можна поставити у дворі пісочні дворики. Це пісочниця досить великих розмірів, обладнана додаткової конструкцією, наприклад, дахом або містком.



Гірки. Бувають різної пологості, прямі і спіральні. Зрозуміло, що для менших діток підходять гірки меншої висоти і пологості, бажано тематично стилізовані. Тоді як для старших такий варіант буде уже не цікавий – їм потрібне обладнання більш складне. Найоптимальніше якщо гірки будуть частиною комплексу, а не поодиноким снарядом дитячого майданчика.



Дитячі гойдалки – символ радості дитини. Не випадково саме їм присвячена одна з кращих пісень про дитинство - «Крылатые качели». Всі види гойдалок прийнято розділяти на висячі і балансуючі. Балансуючі (балансири) – це гойдалки, де передбачено два місця, які розташовані один навпроти одного. Вони можуть бути виконані у вигляді округлої гойдалки або довгої дошки. Коли піднімається вгору один кінець балансира, то інший опускається до землі. Такі гойдалки дуже люблять малюки. Висячі гойдалки бувають на високій або на низькій опорі. Гойдалки на низькій опорі призначені для малюків. Як правило, вони обладнані сидінням з обмежувачами для рук і спини.



Каруселі – це веселий тренажер для розвитку вестибулярного апарату. Каруселі мають безліч форм, незважаючи на те, що карусель – завжди кругла. На них дитина може кататися як одна, так і з друзями.



Турніки, драбинки, містки. Вони необхідні на будь-якому дитячому майданчику, адже завдяки їм у дітей розвивається сила, спритність і витривалість. Найкращим рішенням буде з'єднати декілька турніків, драбинок і містків в одне ціле, зробивши з них комплекси для занять фізкультурою.



Дитячі будиночки, хатинки, альтанки. У цих хатинках діти відчувають себе так, ніби потрапили у казку. Тому вони ідеально підходять для ігор з казковим сюжетом. Також у будиночках, хатинках і альтанках можна грати «в будинок».



Дитячі ігрові комплекси – дані конструкції представляють собою поєднання гірок різного ступеня пологості, з різноманітними гімнастичними снарядами (драбинками, містками). Окрім облаштування ігрових місць для дітей, необхідно обладнати дитячі майданчики місцями для батьків, які будуть гуляти разом з дітьми. Для них на дитячому майданчику мають стояти зручні лавки з накриттями.



За матеріалами http://igrosport.com.ua



 
 
 СПОРТ, ТАНЦІ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 13919
Рекомендуємо