Діти сайт для батьків.
Огляд дитячих АБЕТОК


Абетка – це той плацдарм, який ознайомить дитину з буквами і допоможе навчитись об'єднувати ці букви в слова. Але як і будь-які інші книги чи взагалі товари, абетки бувають вдалими і не дуже, цікавими і нудними. Звичайно, всі хочуть для своєї дитини найкращого, тому я спробую розказати про цікаві та вдалі абетки, які вдалося знайти в цій групі товарів. А про нудні та не вдалі я говорити не буду, якщо ви їх десь зустрінете, ви самі все зрозумієте.
Спершу ми оглянемо класичний варіант абеток, тобто книги. І перша книга, що вартує уваги в цьому контексті, це АБЕТКА від видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Вперше ця книжечка з кумедними малюнками та оригінальними віршиками була видана в 1991 році. І майже відразу стала дуже популярною. На мій погляд, основа заслуга тут художника – Кость Лавро зумів намалювати всіх героїв настільки вдало і оригінально, що його малюнки не можуть не викликати захоплення. Віршики, які ілюструють кожну букву, також підібрані зі смаком – тут багато класичних віршів українських поетів, але є й оригінальні, написані Іваном Малковичем спеціально для цього видання. Попервах багатьох дорослих читачів насторожували «енелята» (тобто мешканці НЛО), які зустрічали нас на сторінці з буквою Е. Але дітям ці герої дуже сподобались, тож без всяких вагань можете придбати цю абетку для своєї дитини. Будьте певні, ви не пожалкуєте.
Інша абетка, яка привертає свою увагу в цій категорії дитячої літератури, це зовсім нова, 2013 року видання, АБЕТКА від видавництва ОСНОВИ. Що ж в ній особливого? Кожну букву цієї чудової абетки ілюструє якийсь шедевр з Національного музею Варвари та Богдана Ханенків (м. Київ). Подібної абетки в Україні ще не було. Звичайно, така абетка більше подібна на розкішний художній альбом, ніж на дитячу книжку. Але оскільки дітей треба привчати до прекрасного змалечку, то цю книгу вартує використовувати і для вивчення букв. Звичайно подібна книга не може коштувати дешево, але якщо врахувати, що купуючи її ви вбиваєте двох зайців – знайомите дитину з літерами та з шедеврами світової культури одночасно – то це капіталовкладення не буде вас засмучувати. Культура і освіта завжди оправдовують себе, скільки б не коштували.

Ще варто виділити «Абетку про міста» від видавництва СМОЛОСКИП. До кожної літери авторка Надія Дичка написала спеціальний віршик, про одне з міст України. Це оригінально та має кілька плюсів – крім того, що дітлахи вчать букви, вони знайомляться з географією своєї країни. Що має неабияке значення в умовах виховання патріотів своєї держави.

Що стосується решти книжкових абеток, то всі вони досить подібні і нічим оригінальним не вирізняються. Є своя абетка у ВИДАВНИЦТВА СТАРОГО ЛЕВА, у видавництва ГРАНІ-Т їх кілька, у РАНКА взагалі біля десятка. Всі вони непогані, мають певні плюси та мінуси, але не вирізняються нічим особливим, тож детально зупинятись на них я не буду.

Окрім абеток-книжок існують й інші способи для вивчення букв. Перш за все варто згадати інтерактивні плакати, які так люблять діти. Найбільш популярним в цій категорії є плакат від компанії ЗНАТОК. Принцип роботи цієї забавки простий як апельсин – плакат з літерами, при натисненні на літеру приємний голос повідомляє допитливій дитині як звучить та чи інша літера. Є кілька режимів – навчання, перевірка, гра і просто весела пісенька. Тобто дитина може сама вивчити букви за допомогою сенсорних кнопок, перевірити свої знання, а коли втомиться – просто послухати пісеньку або навіть потанцювати. Працює такий плакат за допомогою батарейок, які треба вчасно міняти – коли при натисненні на літеру плакат сумно мовчить, діти сердяться і вередують. Так що краще тримати цей плакат у постійній бойовій готовності.

 
І нарешті треба звернути увагу на найсучасніший вид абеток – це додатки до різноманітних девайсів. Зрозуміло, що в багатьох батьків є ці необхідні в нашому бурхливому житті електронні прилади – смартфони, нетбуки, ай-пади або хоча б звичайні ноутбуки. І не секрет, що більшість дітей з самого раннього віку вміють чудово користуватися всіма цими дивами техніки. Чому б не використати дитячий інтерес до татового смартфону чи маминого ай-паду в корисних цілях? Вибір розвиваючих абеток для найменших користувачів досить великий. Одна з найкращих – це додаток до ай-фонів та ай-падів, що розробило видавництво JUTIFUL. Оскільки вони розробили абетки для трьох мов – української, російської та англійської – спочатку я навіть не повірила, що продукт такого рівня був зроблений в нашій країні. І букви, і тварини, які відповідають кожній літері виліплені з пластиліну. Причому виліплені настільки якісно і віртуозно, що кожна ця маленька скульптурка могла б існувати як окремий шедевр мистецтва. Якщо ви встановите цей додаток на свій гаджет, то точно не пожалкуєте. На відміну від книжок, і навіть від інтерактивних плакатів, ця абетка міцно-приміцно зв'язує у свідомості дитини літеру і слово завдяки пластиліновій анімації. Крім того, додаток має дуже мелодійну пісеньку, захоплюючі ігри, пазли з анімованими тваринами та інші переваги. А писати своє ім'я за допомогою пластиліну цікаво навіть дорослим. Додаток можна встановити собі через сайт AppStore, за посиланням https://itunes.apple.com/us/app/balakauca-abetka/id640470316?ls=1&mt=8

На разі це всі абетки, які привернули мою увагу. Сподіваюсь, цей короткий огляд дозволить вам вибрати для своєї дитини ту абетку, яка допоможе їй навчитись читати весело та легко.

Джерело: ostriv.in.ua

Текст: Забава Путяшина


СПОРТ, ТАНЦІ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 10609
Рекомендуємо