Діти сайт для батьків.
Планування великої сім’ї починається з чоловіка


Планування великої сім’ї – це відповідальність, але не всі її гідно приймають та й не так багато сімей сьогодні наважується більше, ніж на двох дітей. Мода на кар’єру далася в знаки? Але чому кар’єра, а не діти? Чи доречно створювати велику сім’ю? Що таке велика сім’я і що таке планування?

У минулому році, за даними Держкомстату, в Україні налічувалося 17 050 000 сімей. В 2009 році - зафіксували 238 тисяч саме багатодітний сімей в Україні.

Плануєте багато дітей?

Сім’ї умовно можна поділити на категорії:

- Хочуть багато дітей і активно діють: безвідповідальні – вживають алкоголь, ведуть аморальний спосіб життя, народжують дітей і кидають їх на призволяще; не здатні заробити на дітей – вони їх народжують, але добробут влаштувати чи не хочуть, чи просто не можуть; свідоме батьківство – знають чітко, що їх чекає, вони готові йти на труднощі, відповідати за наслідки. Наприклад, Анжеліна Джолі і Бред Піт, у них багато дітей, але вони знають, що з ними робити, як їх забезпечити.

- Люди, які насправді не хочуть дітей. Вони хочуть говорити про них. Але вони не хочуть напрягтися, щоб мати багато дітей. І з’являється багато причини, чому ні: «я будую кар’єру, тому мені не до дітей», «я хочу багато дітей, але одружусь на хворій жінці, що не може народжувати».

- Люди, які дійсно хочуть, націлені. Вони працюють над створенням багатодітної сім’ї свідомо. Вони намалювали план з кожним наступним кроком. Вони знають, що в буде в наступному році, а для їм треба зараз зробити певні дії. Мої знайомі хочуть 4 дитини, але в них вже є двоє. Вони роблять кар’єру в роботі і в сім’ї. Вони не страждають, а радіють. Це не хрест, який їм доводиться нести, це спільне щастя.

Ви чули про місію жінки?
Не секрет, що сьогодні місія жінки звелася до домогосподарки та часто до коня, якого запрягли і він заробляє на всіх. Професія «Мами» зникає, бо вона не цінується. А хто її не шанує? Чоловік. Він забуває, що на виховання кожної дитини потрібен час, зусилля і шалено позитивний настрій. А звідки береться бажання, настрій, енергія? Не тільки від їжі, не тільки від відпочинку, не тільки від роботи, але й від визнання чоловіком, що кохана – чудова жінка, найкраща у світі мати, найкраща господиня, вона робить все найкраще. Чи часто жінки чують слова подяки від чоловіків? 8 березня, у День матері? Хіба цього досить? Жінка-мати зневірюється, хоче іншого – кращого життя і шукає гармонії в роботі, в розвагах. Вона стає затятою кар’єристкою і виходить на зарплату вищу, аніж її благовірний. Але чому так сталось? Повертаємось назад і ще раз читаємо. Ще одним стимулом до трудоголізму стають коронні фрази чоловіка: «Ти нічого не приносиш додому. Я заробляю на вас усіх. Ти нікуди не підеш. Ми не поїдемо відпочивати. Це дорого».

Не знаєте, як втриматись на трьох стільцях: кар’єра, сім’я і час для себе?
А я знаю. Для цього потрібна гарна сім’я. Закохані: чоловік і жінка. Вони дивляться під одним кутом зору. У них є план життя. Вони хочуть багато дітей. Вони не сваряться і доводять, хто тут у нас значиміший у сім’ї. Вони добровільно домовляються про функції, ролі кожного у сім’ї. Вони не контракт підписують, а мудро, з розумінням йдуть один одному на зустріч. Чому створюється сім’я? Заради спільних дітей. А їх треба виховувати, ростити, годувати, одягати. І це значить, що в одного – функція гроші принести, в другого – правильно виховати і допомогти іншому. Жінка виховує і допомагає чоловіку приносити гроші, вона не думає про кар’єру керівника, а - про кар’єру жінки. Кар’єра жінки - коли росте чоловік, вона теж росте і займається етичними справами. Наприклад, фонд, організація, що допомагає людям. Це її справа, а не бізнес, де вона заробляє гроші. Вона бере частину грошей, які дає їй чоловік, і вкладає у гарну справу. Вона соціально реалізовується, а також як жінка і матір. Це гармонійна сім’я – коли чоловік і жінка дають один одному те, заради чого зійшлися. Саме тоді кількість дітей немає значення.

Нещодавно спілкувалася с одним чоловіком, у нього четверо дітей і його дружина не хоче йти на роботу. Він жодного разу не сказав, що вона не хоче працювати. Тому що чоловік поважає роботу, яка називається «Мати чотирьох дітей і жінка». І вона не почуває себе приниженою: «Я тут дома сиджу». Вона не вдома сидить, а працює.

Тому, в цій статті, звертаюсь до чоловіків: «Шануйте своїх жінок! Любіть їх жіночу справу, обов’язки матері. Адже мама – це найкраща професія жінки. І вона її любить. Але часто ви не даєте повноцінно розпуститись цій любові. І плануйте свідомо багато дітей. Це диво».

Автор: Людмила Богуш, фахівець з управління часом.
Сайт: www.bogushtime.com


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 4391
Рекомендуємо