Діти сайт для батьків.
«Щасливі діти рідше хворіють на ГРВІ», - тернопільський педіатр


Що повинні знати та робити батьки, щоб зменшити ризик захворювання своїх діток на ГРВІ та ГРИП? Як захистити від недуг в осінньо-зимовий період немовлят? І чим убезпечити від застуди школярів?

На ці актуальні питання відповідає лікар педіатр-неонатолог Наталія Євгенівна Сарахман.

 
 
 
«До противірусних препаратів та народних засобів, таких як цибуля чи часник, вдаватися зовсім не потрібно», - зауважує тернопільський лікар педіатр-неонатолог Наталія Сарахман. Організм дитини здатен сам успішно протистояти різноманітним інфекціям завдяки природному захисту – імунній системі. Завдання ж батьків – робити все, аби ця система працювала справно. А для цього достатньо дотримуватися дуже простих рекомендацій.
 
Профілактика ГРВІ серед немовлят

«Найперше та найважливіше для здоров’я немовляти – це грудне годування, - розповідає Наталія Євгенівна. – Навіть якщо на ГРВІ захворіла мама, грудне вигодовування припиняти не потрібно. Адже разом із молоком дитина отримує готові антитіла до тієї інфекції, що має матір».

По-друге, потрібно створити оптимальний мікроклімат вдома. Це максимальне провітрювання помешкання, адекватна температура повітря (20-22 градуси, потім можна знизити і до 18-ти) і вологість (40-60 відсотків).

По-третє, обов’язковими є щоденні тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Діткам до місяця можна гуляти надворі при температурі не нижче -5 градусів, до двох місяців – не нижче -10, до трьох місяців – не нижче -15. Якщо йде сніг чи дощ, прогулянки дитині все одно потрібні: возик із малюком можна поставити на балкон чи веранду тощо.

Крім того, не слід поспішати із введенням прикорму. Нову їжу малюк має спробувати не раніше, ніж йому виповниться пів року.
Ну і звичайно, чим менше зайвих контактів матиме немовля – тим менше шансів підчепити вірусну інфекцію у нього буде. Старайтеся уникати місць зі скупченням людей, не їздити без нагальної потреби громадським транспортом та не відвідувати із такою маленькою дитиною масових заходів.
 
Профілактика ГРВІ серед дітей від року до чотирьох
 
«Дуже добре, якщо мама продовжує грудне годування мінімум до двох років, - радить лікар. – У поєднанні з адекватним збалансованим харчуванням це є основою міцного імунітету дитинки. В раціоні малюка мають бути фрукти, свіжі овочі, кисломолочні продукти, м'ясо».

По-друге, з дитиною потрібно багато гуляти на свіжому повітрі. Але важливо: одяг має бути відповідним до погоди, комфортним, не заважати малюку рухатися і не перегрівати його. І ще. Не можна дитині зав’язувати рот шарфом! Це звучить смішно, але хто з нас не бачив взимку таких «закутаних» малят?

Також батькам необхідно слідкувати, щоб носик дитини був вологим, особливо коли вдома в сім'ї хтось захворів. Тоді в нагоді буде сольовий розчин для промивання: рідинний – якщо дитинці ще немає місяця, а потім можна перейти на спрей, адже його термін придатності значно довший.
 
Профілактика ГРВІ серед школярів

«Правильне здорове харчування є визначальним, звичайно, і у цьому віці. Але такі діти вже самі можуть купувати собі «шкідливу їжу», - наголошує Наталія Євгенівна. – Тому важливо вчити дітей правилам здорового харчування, щоб вони не вживали газовані напої та різноманітні снеки».

Так само необхідно прищеплювати школярам основи особистої гігієни: часто мити руки, використовувати одноразові хусточки, якщо є нежить.
Щодо одягу, то на відміну від попередньої вікової групи ці діти вже частіше переохолоджуються, ніж перегріваються. Тож батькам варто стежити і за тим, щоб школярі вдягалися адекватно до погоди.

Далеко не на останньому місці має бути і соціальна відповідальність. Якщо у вашої дитини нежить, температура та інші ознаки захворювання на ГРВІ, то вона має залишитися вдома і лікуватися, а не йти в організований колектив. Так буде краще і для її здоров’я, і для здоров’я інших дітей.
 
Щасливі діти – хворіють рідше
 
І наостанок, вплив гормонів щастя, ендорфінів, на імунітет ще ніхто не відміняв. Це працює у будь-якому віці.
«Якщо дитина не хоче ходити в садочок, то така дитина буде хворіти постійно. А якщо дитина щаслива, задоволена, якщо в дитини хороший настрій, то вона буде здоровою, - переконує Наталія Євгенівна. - Для створення такого настрою батькам потрібно більше часу проводити із дітьми. Причому не вдома за комп’ютером, а практикуючи активний відпочинок, якого взимку є удосталь – санки, лижі, ковзани…».
 
Текст: Валерія Климчук, сайт для батьків «Діти»


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 11272
Рекомендуємо