Діти сайт для батьків.
ЯК НАРОДЖУЄТЬСЯ ЖИТТЯ?


Про фізіологію пологів розповідає акушер-гінеколог Іванна Наконечна.

Що ж таке “пологи”? Як організм жінки допомагає їй дати життя маленькій людині?
Пологи складаються із трьох періодів. Перший триває близько 10 годин. Починається він з того, що у жінки через кожні 15 хвилин лише на 15 секунд спазмується м'яз матки. Тобто за годину – в сукупності лише одна хвилина болю. Це під час перших 2-3 години. Далі біль, звичайно, наростає за тривалістю, а проміжки між перервами скорочуються. Так, в останню годину першого періоду перерва – 60 секунд. Тобто цей етап характеризується лише скороченням матки, які називаються переймами (“схватками”). Але це лише годину-півтори, які означають, що закінчується перший період і, можна сказати, закінчуються самі пологи. Залишається зовсім мало часу до народження дитинки.

От, власне другого періоду жінки (особливо ті, які народжують вперше) бояться найбільше. Чи справді біль цього етапу такий сильний, як його малює передпологовий страх?
Насправді біль не те що менший, його взагалі може не бути. Чому? Тому що коли проходить дитинка, перенатягаються всі тканини – і вони затерпають. Може бути відчуття тиску на спину, якщо жінка народжує в лежачому положенні. Але це не є фізіологічна поза. Вертикальне положення під час обох періодів пологів – є більш природнім. Взагалі, вже всіма фізіологами доведено, що біль є помічником. Він змушує жінку зайняти певну, більш комфортну для неї позу. Біль сигналізує: “Не правильно! Зробіть так, щоб було правильно!”.

Та повернемося до другого періоду...
Другий період – це потуги. Тобто на перейму нашаровується скорочення м'язів живота, діафрагми і тазового дна. Триває він від 15-20 хвилин до 2 годин. Все залежить від того, яку позицію займе жінка, на скільки готові пологові шляхи, яка вагітність за чергою. Жінка стає більш енергійна, активніша, коли з'являється потуга. Якщо в перший період їй треба розслаблятися, старатися зменшити біль, то в другому періоді треба докладати максимальну фізичну силу. Сила, з якою матка має скорочуватися для виштовхування плода, повинна становити 50 кілограмів. За 10 годин навіть за кермом можна втомитися. А жінка, яка відчувала дискомфорт, взагалі виснажена. Тому їй треба зібрати всі сили для потуг, кожна з яких може тривати більше хвилини.

Як впливає положення при другому періоді пологів на його перебіг?
Якщо горизонтальні пологи, то велика відповідальність лягає на акушера. Є так звані п’ять методів захисту промежини. Застосовуючи їх, регулюючи потуги, можна попередити розриви. При вертикальних – контроль акушером не може здійснюватися. Але природно голівка дитинки сама проходить найменшим розміром.
Колись у 2003 році у програмі російського каналу я побачила московський приватний пологовий будинок. В них вже тоді були вертикальні пологи. Досвідчені акушерки так прокоментували цю практику: “Та нам взагалі не потрібно нічого робити. Жодних розривів немає. Пологи проходять так, що тут не акушерці можна стати, а будь-кому іншому приймати дитинку”. Для мене це так дивно було. Бо в нас тоді ще перший період проходив горизонтально. Потім прийшли накази, які почали рекомендувати вертикальне положення. Хочеться, щоб жінки насолоджувалися не тільки вагітністю, але й пологами.

Розмовляла: Валерія Климчук.

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 3940
Рекомендуємо