Діти сайт для батьків.
Батькам на замітку: харчування школярів


Ось і закінчилось літо, настала золота осінь. Школярі знову сіли за свої парти. Змінився режим дня, збільшились навантаження, які суттєво впливають на організм і самопочуття учнів. Звичайно, що кожна мама старається, щоб її дитя почувалось бадьоро та енергійно. Для цього потрібно вживати збалансовану і поживну їжу, особливо в осінній період. Також не забувати і про режим харчування. Ми спробуємо допомогти матусям у правильності рішень щодо харчування учнів.

Діти молодшого шкільного віку повинні харчуватись чотири рази на день: обов’язковим є перший та другий сніданки, обід та вечеря. В ідеалі перший сніданок має бути о 7 – 8 годині, другий сніданок – об 11.00, обід – 13.00-14.00, вечеря – о 19.00, вкладати дитину спати 0 21.00.

Щодо дітей старшого шкільного віку: вони повинні харчуватись три-чотири рази на день. На другий сніданок та в полудень дитині можна дати молока чи какао з булочкою або з легким печивом. Стосовно основних прийомів їжі, то краще дотримуватись графіка прийому. Це дисциплінує дитину, сприяє кращому перетравленню їжі.

Батькам треба пам’ятати про те, що вкрай важливим для організму, який росте, є достатня кількість у раціоні вітамінів та мікроелементів. Оскільки наша територія проживання скупа на йод, тому для збільшення його в організмі, варто вживати морепродукти, морську капусту, йодовану сіль. Вживаючи продукти, в яких міститься йод, дитина покращить свою пам'ять і самопочуття.

І ще одне, готуючи дитині бутерброд до школи варто дотримуватись декількох правил:

- забути про магазинний майонез;
- використовуйте хліб із житнього борошна чи цільнозернових з корисними добавками: висівкою, цибулею,горіхами і т.д.;
- хліб нарізати вчорашній, або засушений у тостері, оскільки він не спричинить бродіння;
- намазувати бутерброд вершковим маслом, оливковою олією, нежирною сметаною чи сиром;
- зручними для зберігання будуть спеціальні ємності для бутербродів.
Слідкуючи за раціоном і правильним харчуванням, ви зміцнюєте організм і самопочуття найдорожчого для вас учня.


Текст: Людмила Бойко, сайт для батьків «Діти»

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 4521
Рекомендуємо