Діти сайт для батьків.
Небезпечні флешмоби, підозрілі сайти, дивні покупки — як захистити дитину в інтернеті?


Батьки хапаються за голову та стрімголов видаляють застосунок TikTok із гаджетів дітей. Але в епоху цифрових технологій місія батьків — аж ніяк не забороняти джерело потенційної небезпеки, — їх із часом з’явиться ще більше. Місія №1 — навчити дітей і підлітків безпечного поводження в інтернеті.

Статистика каже, що лише 14% батьків знають, чим їхні чада зайняті у всесвітній павутині. Звідси ще один тренд: чверть батьків в Україні перевіряють гаджети дітей. Але, знову-таки, цей метод не дає жодних гарантій, що ваші син чи донька не «нагуглять» щось заборонене чи не стануть глядачами небезпечної групи в соцмережі.

IT-спеціаліст «Освіторії» Богдан Грицеляк розповідає, як убезпечити перебування дитини у віртуальному світі, та ділиться корисними застосунками, які стануть важливим інструментом розумного контролю.

Важливо: перед установленням застосунків ви маєте все обговорити з дитиною, щоб вона і надалі залишалася вашим другом і не боялася задушливої опіки, як дівчинка із серіалу «Чорне дзеркало» (епізод «Архангел»).

 

Як заблокувати всі небажані для дитини сайти та застосунки?

У гаджетах Apple (iPhone, iPad) є вбудована функція в параметрах під назвою «Екранний час». Цей інструмент дає змогу отримувати щотижневі звіти про використання гаджета, встановлювати ліміти на використання програм та відвертого контенту.

В інших гаджетах на базі Android ці функції виконує Google Family Link (про нього ми поговоримо нижче), Kroha, Screen Time.

Важливий нюанс: під час увімкнення потрібного інструменту гаджет запитає: «Це ваш пристрій чи дитини?». Якщо гаджет належить дитині — майте на увазі, що треба буде створити «дитячий» обліковий запис, який відрізнятиметься від вашого (акаунт налаштовуєте в apple ID чи в PlayMarket).


Як дізнатися, де перебуває дитина?

Для дітей молодшого віку будуть помічні так звані програми-трекери. Серед наявних — KidControl, Kids Tracker.

Після встановлення програма дозволить створення геозон «Дім» чи «Школа», і ви щоразу будете отримувати сповіщення на свій гаджет після прибуття дитини до місця призначення.

Безкоштовно можна налаштувати історію переміщень за сьогодні та вчора, а також можливість виявляти місце перебування дитини із вимкненим GPS. Якщо на телефоні дитини сяде батарея, програма надішле вам повідомлення.

Для старших дітей налаштуйте обліковий запис у Google в розділі «Карти й обліковий запис Google дитини». Там є чимало корисних опцій. Наприклад, якщо ваша дитина віком до 13 років і ви керуєте її обліковим записами у Family Link, то ваше чадо аж ніяк не зможе за допомогою Google-карт показувати своє місцеперебування в реальному часі будь-кому сторонньому — ані друзям, ані новим знайомим із соцмереж. Цю інформацію бачитимуть тільки батьки.

 


Як простежити, щоб дитина не купила чогось «недозволеного» в інтернеті?

У гаджетах Apple (iPhone, iPad) є вбудована функція в параметрах — «Екранний час». Ви можете обрати налаштування до дрібниць за цим посиланням.

Щоб налаштувати «Батьківський контроль» на пристроях Android, зробіть наступні кроки.

Відкриваєте додаток Play Маркет Google Play на пристрої, на якому збираєтесь встановити батьківський контроль. Клікніть на значок «Меню», потім на «Налаштування» та нарешті на «Батьківський контроль» (БК). Увімкніть БК та створіть pin-код. Без його знання ніхто не зможе змінити налаштування в БК. Готово! Тепер вам залишається обрати тип контенту, який хочете відфільтрувати — наприклад, «Додатки та ігри». Там же виставляєте обмеження: для перегляду, завантаження застосунків і онлайн-покупок.



Як за допомогою програм обмежити час, протягом якого дитина може користуватися гаджетом?

Отож, ми знову повертаємося до налаштувань гаджета вашої дитини, де нам потрібно обрати функцію «Екранний час». У гаджетах Apple (iPhone, iPad) є вбудована функція в параметрах — «Екранний час». В інших гаджетах на базі Android ви маєте відкрити Google Family Link та знайти відповідний розділ. Або також зайти в «налаштування» та обрати опцію «Використання приладу». Тут ви зможете обрати, скільки годин на день ваші діти зможуть використовувати гаджет: хочете — три години, а хочете — чотири чи одна.

Також щотижня ви будете отримувати звіт про використання гаджета дитиною та зможете встановити ліміт на використання тих чи тих програм, якщо вам потрібно обмежити час «просиджування» чада в TikTok чи Instagram.



ОСВІТА, РОЗВИТОК, ТАБОРИ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 2562
Рекомендуємо