Діти сайт для батьків.
НУМО СТРУНКО!


        

Ефективні способи виправлення сутулості дитини.

У 7-8 років, коли дитина повинна бігати на вулиці і гратися, вона йде до школи і по кілька годин проводить сидячи за незручною партою над підручниками. Потім вона приходить додому і сидить над домашніми завданнями. У цей час активно розвивається і формується її хребет. Те ж саме в 15-16 років. Вона продовжує сутулитися над книжками та за комп'ютером. Не дивно, що приблизно у 85% дітей відзначені порушення постави, а у 25% - сколіоз, лордоз або кіфоз. Це не нежить, сколіоз не проходить з часом сам по собі, а лише посилюється.

Неправильна постава в юному віці вкрай шкодить організму в цілому. Трохи зміщуються внутрішні органи, легені стискаються між хребтом і грудною кліткою, можуть бути проблеми з серцем і кровоносною системою, нирками, головним і спинним мозком. Дитина ще не закінчила школу, а її історія хвороби товстіша, ніж у дорослого.

Поки що це можна вирішити.  Але з часом це робити все важче, особливо якщо врахувати, що корекція зазвичай розтягується на кілька місяців, а іноді й років. Просити дитину контролювати свою поставу марно - вона не зможе, бо не розуміє всієї її важливості. Набагато ефективніше займатися разом з нею спортом або хоча б 3-4 рази на день робити разом гімнастичні вправи. Так вона буде бачити, що батьки стараються разом з нею. Запропонуйте це як змагання: хто швидше виправить поставу.

Корисні види спорту для дитини 7-10 років: плавання, боротьба, танці і гімнастика. Вони швидко формують правильну поставу і розвивають м'язи. З віком дитина зможе сама вибрати для себе що-небудь підходяще. Якщо вона не любить спорт, поставу може виправити ортопедичний корсет. Його незручно носити, він заважає нахилятися і повертатися, але його ефективність того варта. Спина випрямляється всього за півроку. Корсет можна носити для профілактики сколіозу або лордозу до закінчення навчання.

Один з найпростіших способів, який взагалі не вимагає зусиль - стілець-сідло. Це стілець, що імітує сідло для верхової їзди. Він розподіляє навантаження таким чином, що дитина може сидіти хоч весь день, на відміну від звичайних стільців, з яких хочеться схопитися вже через годину. Сутулившись на такому стільці можна, але це незручно - втрачається рівновага. До речі, можна просто регулярно кататися на коні - ефект такий самий.

 

Після 20-25 років коригувати поставу стає важче, ніж у 8-16. До цього часу невеликі порушення переростають у досить серйозні, які можуть дуже зіпсувати життя. Тому чим раніше спина дитини стане стрункою, тим краще для неї.

Джерело: http://www.zhinka.info
 ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 3
Переглядів всього: 5533
Рекомендуємо