Діти сайт для батьків.
ПЕРШИЙ ПОСУД МАЛЮКА


Якщо у малюка прорізалися зубки, то це природний сигнал для початку введення прикорму. Значить, настав час купувати перший посуд для годування.


Види посуду для дітей
В першу чергу дитині знадобляться: поїльник або чашка, тарілки для перших і других страв, а також столові прилади (ложка і виделка), за допомогою яких дитина вже буде потихеньку вчитися їсти як дорослі.
Поїльник є чимось середнім між соскою і чашкою. Це таке горнятко з ручками або без, і кришкою з твердим або м'яким носиком. За допомогою поїльника малюк може пити самостійно, починаючи з 3-6 місяців. Випускають поїльники переважно з полімерів, але також зустрічаються комбіновані варіанти: пляшечка - зі скла, а кришка і ручки - з пластмаси. Ручок у поїльника може бути одна або дві, але дитині зручніше тримати поїльник двома руками.
Моделі поїльників-непроливйок мають спеціальний клапан на носику, що перешкоджає виливанню вмісту, і рідина надходить у рот тільки в тому випадку, якщо малюк робить смоктальні дії. Також на додаток до носика або замість нього таке горнятко може містити соломинку, яка висувається на час пиття, а потім ховається під кришку. З соломинки зручно пити, вона завжди перебуває в чистоті.
Варто виділити і термопоїльник-непроливайку, конструкція якого дозволяє зберігати температуру рідини усередині до 5 годин. Такі поїльники зручні в дорозі і під час тривалих прогулянок.
Поїльник-трансформер поєднує в собі функції соски, поїльника і чашки, зміна насадок якого дозволяє перетворювати одне пристосування в інше, а без них – в зручний стакан або чашку.
Сучасні поїльники і чашки з пластмаси можуть мати м'які краї, щоб не травмувати порожнину рота малюка, гумове дно або гумову накладку на дні, що підвищують стійкість ємності. Барвистий дизайн поїльників робить їх не тільки корисним предметом, але й іграшкою. Зустрічаються поїльники з подвійними стінками, між якими в дистильованій воді плавають різноманітні фігурки. Мінус поїльників складної форми – це наявність важкодоступних ділянок, які складно мити. До 8-10 місяців малюк вже може впевнено тримати предмети в руках, тому в цьому віці можна сміливо пробувати годувати дитину, використовуючи чашку, кухоль або склянку.
Чашки можна розрізняти за типом матеріалів, з яких їх виготовляють. Найбільш поширені чашки із пластику. Вони легкі, не б'ються і витримують високі температури, проте швидко проводять тепло і рідина в них досить скоро остигає. Чашки з натуральних матеріалів, таких як фарфор, фаянс або кераміка є екологічно чистими і краще зберігають тепло, однак вони дуже крихкі і в разі необережного руху малюка є ймовірність, що вам знадобиться нова чашка.
Тарілки виробляють з тих же матеріалів, що й чашки. Сучасні тарілки можуть забезпечуватися додатковими пристосуваннями. Так, гумові накладки або присоски на дні не дадуть тарілці зісковзнути зі столу, прогумовані краї тарілки будуть перешкоджати зісковзуванню ложки або виделки, спеціальний резервуар для гарячої води на дні тарілки буде виконувати функцію грілки і не дасть їжі швидко охолонути, а наявність декількох секцій на тарілці дозволить подавати різну їжу, не змішуючи. В залежності від виробника і ціни, тарілка може містити одне або цілий ряд названих вище пристосувань. Слід врахувати, що дитині легше черпати їжу з тарілки з високими бортиками, але місткість посуду повинна відповідати віку малюка, щоб він з дитинства привчався доїдати порцію до кінця.
Яскраві малюнки на дні тарілки привертають увагу, перетворюють прийом їжі в захоплююче заняття. З цією метою придумали спеціальні прозорі тарілки зі змінними картинками. Малюкові цікаво дізнатися, хто ж сховався на дні посудини на цей раз, тому їсть з великим задоволенням.
І, нарешті, ложка. Сучасні ложки виробляють з високоякісної пластмаси, силікону, нержавіючої сталі або з комбінованих матеріалів. Вони бувають з довгою ручкою, призначеної для зручності мами, і з короткою – для малюка. Бувають ложки з анатомічно вигнутими ручками, зручні для захоплення маленькими долоньками. Випускаються ложки-градусники зі шкалою до +110 °, і ложки, що міняють колір під впливом різних температур. Обрати ложку можна на будь-який смак. Головне, щоб прилади не мали гострих країв і були зручні для дитини.

На що звернути увагу при виборі посуду для дитини
В першу чергу - на якість. Весь дитячий посуд підлягає обов'язковій сертифікації, яка проводиться на підставі санітарно-епідеміологічного висновку та дозволу Держсанепіднагляду. Сміливо вимагайте документи, що гарантують безпеку продукції. Вони обов'язково повинні бути у кожного продавця.
Уважно вивчайте упаковку. На ній має бути присутня повна інформація про виробника і товар. Не повинно бути нерозбірливого тексту.
В обов'язковому порядку вивчайте інструкцію. Посуд із пластику повинен містити вказівки щодо температури і видів продуктів, для яких він призначений. Абсолютно нешкідливий в одному температурному режимі пластик може виявитися токсичним при порушенні умов експлуатації.
Уникайте придбання посуду з білого легкого пластика, що з вигляду нагадує фарфор. Є велика імовірності, що виготовлений такий посуд з меламіну, який може бути небезпечним для здоров'я дитини, тому що при контакті з водою і при нагріванні він починає виділяти токсичну речовину – формальдегід. Посуд з меламіну відрізняється тим, що він майже не б'ється. Якщо постукати по чашці з меламіну, вона видасть глухий звук, не характерний для виробів з кераміки та скла.
Вибираючи посуд, не бійтеся здатися надмірно педантичними. Понюхайте посуд, ретельно огляньте, торкніться. Дослідіть, чи нема гострих країв, дефектів, сколів, неприємного запаху, чи міцна фарба.
Вибирайте спеціалізовані магазини з гарною репутацією.
Пам'ятайте – краще переплатити за посуд, але заощадити на лікуванні. Адже мова йде про здоров'я наших дітей.

Сайт для батьків "Діти", за матеріалами Независимого сайта о качестве детских товаров


СПОРТ, ТАНЦІ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 7072
Рекомендуємо