Діти сайт для батьків.
СТАТИ ТАТОМ ЛЕГКО?



Попри усталену думку, що це діло нехитре, насправді у 30-40% випадків причина безплідного подружжя – у чоловікові. На жаль, з’ясовується це вже після тривалих, не завжди безболісних обстежень жінки. Хоча чоловікові достатньо для початку зробити один простий, але дуже інформативний аналіз – спермограму. Проте серед сильної половини людства ходить багато міфів про це. Тож задля народження нового життя, ми розвінчуємо їх з допомогою кваліфікованої інформації, наданої клінікою професора С. Хміля.

Фактор фертильності
Більшість чоловіків свято переконані, що ерекція – це найголовніший показник їх репродуктивного здоров’я. Ба ні! Те, чи зародиться нове життя, у першу чергу залежиться від якості сім'я. Нерідко доволі слабка потенція поєднується із чудовою фертильністю сперми і навпаки. Так само дитина, народжена десять років тому – не є підтвердженням чоловічої плідності на даний момент.

Причини та форми чоловічого безпліддя
На чоловічу фертильність впливають такі фактори, як: запальні захворювання сечостатевих органів та ті, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, трихомоніаз); сексуальні розлади; непрохідність сім’явивідних канальців; гормональні та психічні розлади, що призводять до зниження сперматогенезу. Відповідно до цього розрізняють три форми чоловічого безпліддя:
секреторна – коли яєчка не виробляють здорові рухливі сперматозоїди у достатній концентрацій, обтураторна – неможливість проходження сперміїв сім’явивідними шляхами,
імунологічна – коли чоловічий організм сприймає власних живчиків за сторонні тіла і веде активну боротьбу із ними.

Що ж таке спермограма?
Це аналіз еякулята, підрахунок кількості та визначення стану клітин сперматогенезу. Забір матеріалу здійснюється шляхом мастурбації, що, власне, і є психологічною перепоною для багатьох чоловіків. Серед них поширена думка, що цим справжні «мужики» не займаються. Даруйте, але справжні чоловіки захищають свою сім’ю від усіляких труднощів. А бездітність – це справді серйозна проблема. Тож для благого діла можна і поступитися один раз надуманими принципами. Не слід перейматися методом забору, значно важливіші результати…

Підготовка до спермограми
• Статеве утримання 3-4 дні. Стільки ж часу не вживати алкоголь, лікарські препарати. Обмежити вживання кави та тютюнопаління.
• Усунути теплові процедури: гарячі ванна та душ, сауна, солярій, сонячні ванни.
• Повинна бути зібрана вся сперма.
• Не допускається збір сперми у презерватив та перерваний статевий акт як метод забору!
• Сперму слід здавати у лабораторії. В іншому випадку її необхідно доставити в лабораторію не пізніше 30 хв. від часу забору. При цьому слід уникати перепадів температури (оптимальна t – 20-400С)

Нормальні показники спермограми
• Об’єм – 2-5 мл
• Загальна кількість сперматозоїдів – не менше 60 млн. (20 млн./мл)
• Рухливість (поступальна і хаотична) – більше 60%
• Життєздатність – понад 58%


Значення результатів
Більшість показників спермограми доволі мінливі. Саме тому аналіз, як правило, проводять двічі із перервою у два тижні. Тож навіть якщо у першому результаті ви отримали наступні складні медичні терміни – візьміть їх до уваги, але не поспішайте бити на сполох. Олігозооспермія – це зниження кількості сперматозоїдів. Азооспермія – повна відсутність живчиків. Астенозооспермія – зниження кількості рухливих сперматозоїдів, а їх повна відсутність – некрозооспермія. Тератозооспермія – неправильна будова (морфологія) 50% сперміїв. Аглютинація – склеювання сперматозоїдів. Агрегація – значення скупчення сперміїв в окремій ділянці.

Стати татом – легко
Сучасна медицина здатна впоратися із більшістю форм чоловічого безпліддя. Головне – впоратися із власними сумнівами, визнати проблему і працювати над її рішенням. А результат не забариться. Адже засоби і методи, доступні лікарям сьогодні, високоточні та ефективні. І одного дня, тримаючи на руках маленьку донечку чи синочка із вашими очима, ви зрозумієте, що стати татом справді легко.

Джерело: молодіжно-сімейний журнал "Пара молода".

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 7188
Рекомендуємо